Aeiat R. (vikar)                                                                                                          

Underviser i følgende fag: Dansk, engelsk

Klasselærer: 1B

Aynur K.                                                                                                               

Uddannelse:  Lærer, Lærerseminariet KDAS – Dansk, Dansk som 2. sprog, almen didaktik, pædagogik, psykologi, KLM og religion

Underviser i følgende fag: Dansk og engelsk

Klasselærer: 1B

Dunja B. S.
Uddannelse: Folkeskolelærer.
Underviser i følgende fag: Matematik, natur/teknik, idræt.
Klasselærer: 2A

Emil B.

Uddannelse: Lærer fra Den frie Lærerskole

Underviser I følgende fag: Matematik

Klasselærer: 6a

Ensaf E.S.
Uddannelse: Pædagog
Børnehaveklasseleder i 0A

 

Farkhanda S.
Uddannelse: Folkeskolelærer
Underviser i følgende fag: Matematik, fysik/kemi, geografi
Klasselærer: 9A

 

Fidahije S.
Uddannelse: Sygeplejerske og Folkeskolelærer
Underviser i følgende fag: HDM, natur/teknologi, biologi og geografi

 

Gülbeze D.
Uddannelse: Foleskolelærer
Diplomuddannet læsepædagog.
Underviser i følgende fag: Dansk, støtte, læsevejleder.
Klasselærer: 2A.

 

Hussein M.
Uddannelse: Pædagog
Underviser i følgende fag: Idræt, matematik, natur/teknik
Klasselærer: 1A

Jonas B.
Uddannelse: Folkeskolelærer
Underviser i følgende fag: Dansk, idræt og samfundsfag

Katrina L.

Uddannelse: Læreruddannelsen Blaagaard/KDAS

Linjefag: Dansk, dansk som andetsprog og specialpædagogik

Underviser i følgende fag:  Dansk

Klasselærer: 1A

Lene C.

Hjælpelærer i 0.klasse, billedkunst 1a og 2a og idræt 6a+6b, 7.-9.klasse

Majed S.
Uddannet i Irak,
Uddannelse. Bachelor i historie og geografi
Underviser i arabisk

 

Manal D.
Uddannelse: Folkeskolelærer
Underviser i følgende fag: Dansk, historie
Klasselærer: 4A

 

Mehmet F.
Uddannelse: Foleskolelærer.
Underviser i følgende fag: Matematik, geografi, historie og religion,
Klasselærer: 8A

 

Peter B.
Uddannelse. Lærereksamen, KDAS
Linjefag: Dansk, engelsk og Mastergrad i IKT og læring, kommunikation
Underviser i følgende fag:Dansk og engelsk i 9.klasse
Klasselærer: 7.kl

 

Raja T.
Uddannelse: BA i Arabisk med tilvalgsstudier ved Københavns Universitet & Diplom Tolk
Underviser i følgende fag: HDM, fransk og billedkunst

 

Rana R.
Uddannelse: Lærer, Blaagaard/KDAS

Linjefag:Underviser i følgende fag: dansk
Klasselærer: 5A

Rune B.
Uddannelse: Rudolf Steiner pædagog, Læreruddannet Frederiksberg Seminarium
Underviser i følgende fag: musik

 

Shanaz M.
Uddannelse: Folkeskolelærer
Underviser i følgende fag: Dansk, engelsk.
Klasselærer: 6B

Senay C.
Uddannelse : Læreruddannelse fra KDAS

Linjefag: Matematik, dansk som andetsprog i Evaluering af elevers sproglige kompetence, inkluderende praksis i indskolingen, matematik i indskolingen, dansk som andet sprog som dimension i matematikundervisningen, læring i praksis.
Underviser: Dansk  og matematik
Klasselærer: 2B

Søren W.
Uddannelse:  Folkeskolelærer, lærebogsforfatter
Underviser i følgende fag: Dansk, og historie
Klasselærer: 9C

 

Taher M.
Uddannelse: Bygningsingeniør
Underviser i følgende fag: matematik

 

Zohour AA
Uddannelse: Skolelærer
Underviser i arabisk på indskolingen

Zeinab T.
Uddannelse: Pædagog
SFO,